فروش انواع وینچ

انواع وینچ  امروزه کاربرد وسیعی در صنعت دارند . وینچ نوعی جرثقیل است که عملکرد آن توسط مکانیزم سیم و قرقره انجام می شود و مزیت های مکانیکی این دستگاه را افزایش می دهد . این سازه مصارف گسترده‌ای دارد و از موتور درام، ترمز، گیربکس ، سیم بوکسل و قلاب تشکیل شده است و همانند یک جرثقیل می تواند بیشتر از توان خود اجسام را جابجا نموده و یا حمل کند.
به طور کلی می‌توان گفت که وینچ ها نوعی بالابر مکانیکی هستند که بار را در جهت افقی و عمودی توسط یک درام سیم پیچی شده، الکتروموتور و گیربکس جابجا می کنند.
این نوع جرثقیل ها در انواع سبک، متوسط، سنگین و فوق سنگین طبقه بندی می شود.

فروش انواع وینچ
فروش انواع وینچ

اجزای وینچ

– موتور که بر روی وینچ نصب شده است.
– قطعات مختلفی که درون بدنه این سازه وجود داشته و از کیفیت و استحکام خوبی برخوردار هستند‌.
– وجود پایه ای در قسمت پایینی سازه
– محفظه ای برای نگهداری گیربکس
– وجود گیره نگهدارنده
– غلتک برای هدایت سیم بکسل بر روی درام
– وجود قطعاتی برای کنترل و نگهداری دستگاه وقتی که تحت فشار است.
– کابل
– کنترل کننده از راه دور

انواع وینچ

۱. وینچ برقی تک فاز

در این نوع وینچ ها موتور متصل شده به گیربکس نیروی گرداننده را تامین می کند و جزء پرمصرف ترین ها سازه ها در صنایع مختلف و کارخانجات می باشد.
این نوع جرثقیل ها بیشتر برای جابجا کردن مواد به صورت عمودی استفاده می شوند، اما نکته ای که در استفاده از وینچ برقی تک فاز وجود دارد این است که برای مصارف در صنایع کوچک مناسب نبوده اما برای بالا یا پایین بردن اجسام می با وزن 100 تا 1200 کیلو گرم مناسب هستند.
در این نوع وینچ ها پوسته موتور از جنس آلومینیوم بوده و گیربکس فولادی است.
طول سیم بوکسل در وینچ برقی تک فاز در حالت یک لا، بیست متر است

۲. وینچ برقی کوچک

این نوع وینچ ها، کوچک و قابل حمل بوده و قطعات داخل آن متفاوت می‌باشند و بر حسب این قطعات، قیمت آن نیز متغیر است.

۳. وینچ برقی رونیکس

یک نوع جرثقیل یا بالابر ساخت چین و به رنگ قرمز است که دارای سرعت دوبل ۵ متر در دقیقه و ارتفاع دوبل ۹ متر می باشد . این سازه به طور استاندارد می تواند سیصد کیلو گرم بار را جابجا کند .
این نوع جرثقیل برای آنکه از موتور مجهز به قفل کن خود محافظت کند، مجهز به سیستم قطع کن حرارتی است. نیرویی که باعث بالا رفتن اجسام در مکانیزم های کابلی و زنجیری می شود، توسط این نوع وینچ تامین می‌شود.

۴. وینچ برقی سه فاز

یکی از انواع وینچ برقی که بر روی ماشین قابل نصب بوده کاربرد گسترده ای دارد وینچ برقی سه فاز می باشد. در این سازه ها نیروی گردشی با یکدیگر متفاوت هستند.
وینچ برقی سه فاز خود شامل انواع مختلفی است که شامل هیدرولیک، پنوماتیک وینچ برقی و گاردنی می باشد.
این جرثقیل ها در ساختمان سازی برای جابجا کردن اجسام سنگین دارای وزنی از ۳۰۰ کیلوگرم تا ۲ تن و کشیدن آنها به بالا استفاده می شوند‌‌.
در نوع هیدرولیک وینچ برقی سه فاز، نیروی لازم برای به حرکت درآوردن وینچ توسط پمپ هیدرولیکی و گیربکس ایجاد می‌شود. موتور الکتریکی در این نوع سازه وجود نداشته و تنها حاوی دو لوله برای رفت و برگشت، روغن و مخزن روغن ، قرقره کابل می باشد و دارای توانایی زیادی است.
در وینچ گاردانی نیرو توسط گاردان متصل به گیربکس تامین می شود. این نوع وینچ از سایرین قدرت بیشتری داشته اما تنها می تواند تا زمانی که موتور روشن است، کار کند.

۵. وینچ دستی

در این مدل از دست انسان برای وارد آوردن نیرو استفاده می شود و موتوری برای این کار وجود ندارد و در آن یک دسته اهرم به گیربکس متصل شده است.
هنگامی که نیروی وارد شده توسط دست انسان به گیربکس منتقل می ، شود قرقره متصل به آن چرخیده و می‌تواند یک تا دو تن وزن را جابجا کند. از این نوع سازه ها در صنایع کوچک ، ساختمانی و خودرو استفاده می شود.

۶. بادی

در این سازه توسط هوای فشرده ، نیروی لازم برای حرکت درآمدن تامین می شود.

رایج ترین موارد استفاده از وینچ

هنگامی که اتومبیلی در چاله، گل یا باتلاق گیر کرده باشد با کمک وینچ می توان آن را جابجا نموده و از آن وضعیت رها کرد .
بدین صورت که باید کنترل وینچ را و توسط اهرمی که در وینچ قرار دارد به محل مربوطه متصل نموده سپس باید سر کابل را برای بکسل کردن توسط اتومبیل دیگر و یا حتی درخت یا جایی که تحمل فشار و نیروی وارد شده توسط وینچ را داشته باشد متصل کنید.
پس از آن لازم است که اتومبیل را بر روی دنده خلاص گذاشته و وینچ را روشن کنید تا کابل آن توسط نیرویی که وینچ وارد می کند جمع گردد و از مکانی که در آن گیر نموده است خلاص شود.
انواع موارد استفاده از این وسیله در زمینه‌های مختلف صنعتی و ساختمانی است و به خاطر دارا بودن تجهیزاتی که دارای مکانیزم ساده ای می باشند به طور گسترده در کارخانه ها و صنایع گوناگون استفاده می‌شود.

آبیس کرین (وزین صنعت پل سابق)
سازنده انواع جرثقیل طبق استاندارد های معتبر بین المللی
همراه : 09123896009
تلفن : 56586128 – 021

نوشته های مشابه