قیمت و فروش جرثقیل برقی

جرثقیل برقی نوعی سازه الکتریکی است که برای بلند کردن، پایین آوردن و حتی حرکت اشیا سنگین وزن مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع جرثقیل ها با نام بالابر بکسلی نیز شناخته می‌شوند.
بطور کلی این نوع از جرثقیل ها، برای برآوردن نیازهای صنعتی طراحی و ساخته شده اند و در موارد مختلفی کاربرد دارند.
این نوع سازه ها با قرار گرفتن چند ستون به صورت عمودی و تیرآهن به صورت افقی تشکیل شده اند که در نهایت به صورت H شکل می شوند و با توجه به مساحت محیطی که در آن قرار می گیرند به صورت افقی توسط متخصصین، طراحی و نصب می گردند.
از این نوع جرثقیل ها در سوله های صنعتی ، سالن های بزرگ و حتی در برخی موارد در فضای باز استفاده می گردد . برای اینکه بتوانند از این سازه ها در کارخانه های بزرگ استفاده کنند معمولا آنها را در سالن تولید و مونتاژ نصب می کنند.
برای آشنایی بیشتر با جرثقیل های برقی و انواع آنها ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

جرثقیل برقی
جرثقیل برقی

جرثقیل چیست؟

به طور کلی جرثقیل وسیله ای است که برای بلند کردن و جابجایی اجسام و بارها در جهت افقی و عمودی استفاده می شود. به عبارت دیگر جرثقیل نوعی دستگاه است که برای جابجایی اجسام از طناب یا سیم بالابر استفاده می کند.
این مکانیزم با استفاده از مجموعه‌ای از ماشین های ساده می تواند اجسام را هم به سمت بالا برده و هم پایین آورد ، همچنین می تواند آنها را به صورت افقی نیز حرکت دهد. جرثقیل همیشه مجهز به یک سیم پیچ ، کابل یا طناب و قرقره می باشد.
این سازه ها اساساً برای انجام کارهای سنگین ساختمانی استفاده می شوند و با استفاده از اصول مکانیکی می‌توانند جابجایی بارهایی را که انسان ها قادر به بلند یا جابجا کردن آن نیستند را انجام دهند.
بنابراین طراحی این سازه برای پاسخگویی به خواسته‌های طیف گسترده‌ای از نیازهای صنعتی صورت گرفته است و دارای اشکال مختلف می باشند. یکی از این اشکال، جرثقیل برقی بوده که خود دارای انواع مختلفی است.
انواع مختلف جرثقیل های برقی شامل موارد زیر می باشند:

۱. جرثقیل برجی یا تاورکرین

جرثقیل هایی که در کنار ساختمان های نیمه کاره در حال ساخت و سایر پروژه ها وجود دارد، جرثقیل برجی یا تاور کرین است که نوعی جرثقیل برقی می باشد.
این سازه متشکل از یک پایه ، بازو، اتاقک فرمان، کابل ، قرقره و غیره می باشد .از این نوع جرثقیل ها اصولاً برای جابجایی اجسام سنگین استفاده می شود.
به عنوان مثال در سد سازی یا برج سازی که نیاز به تسلط کامل بر روی پروژه می باشد این سازه ها دارای قابلیت مانور ۳۶۰ درجه از بالا برروی پروژه است.
جرثقیل برجی شبیه یک ترازو طراحی شده است و هنگامی که بر روی زمین نصب می شود به هنگام بلند کردن اجسام سنگین به علت ارتفاع و ظرفیت مناسب آن ، تعادل کاملا برقرار می شود.
جرثقیل های تاورکرین خود شامل دو نوع خود کششی و کمک کششی می باشند.

۲. جرثقیل های موبایل (ماشینی)

جرثقیل های موبایل که با نام موبایل کرین نیز خوانده می شود ، نوعی سازه است که کنترل آن توسط کابل فولادی و یا جک هیدرولیکی انجام می گیرد.
این نوع جرثقیل به وسیله‌ی خودرویی که خود توسط زنجیر یا لاستیک بادی حرکت می‌کند بر روی کامیون نصب می شود.
به طور کلی از جرثقیل موبایل برای حرکت و حمل اشیاء سنگین استفاده می شود. این حرکت و حمل اشیاء در یک زمان کوتاه و بدون نیاز تخصصی به شرایطی برای نصب انجام می شود.
این سازه از دو بخش اصلی تشکیل شده است که بخش اول آن شامل کشنده که برای جابجایی و حمل اشیاء استفاده شده و بخش دوم هیدرولیک می باشد که از ترکیب چند مکانیزم مانند مکانیزم انتقال نیرو ذخیره انرژی و غیره تشکیل شده است.

۳. جرثقیل برقی چهار کاره

نوعی جرثقیل است که بر اساس ظرفیت و مقدار باری که می تواند جابجا کند در چهار دسته یک تن ، دو تن ، سه تن و پنج تن طبقه بندی می شود.

۴. جرثقیل برقی کوچک

این نوع سازه که با نام جرثقیل تک فاز نیز شناخته می شود برای بلند کردن مواد و ابزار ،حمل این مواد، نگهداری و توزیع آن ها استفاده می شود.
این سازه بالا برنده سبک بوده و برای بلند کردن و انتقال بارهای زیر ۱۰۰۰ کیلوگرم استفاده می شود .سرعت این جرثقیل تا ده متر در دقیقه بوده و سیم بکسل آن تا ۱۲ متر می باشد.
از این نوع جرثقیل ها در کارخانه ها و معادن برای جابجایی مواد یا بارهای سبک، پیگیری و تخلیه کامیون ها ، حمل و نقل و سایر موارد استفاده می شود.
این نوع جرثقیل ها به دلیل کوچک بودن باعث صرفه جویی در فضا شده و دارای نصب آسانی می باشند.

۵. جرثقیل برقی یک تن

جرثقیل برقی یک تن یا بالابرهای موتوری نوعی دیگر از جرثقیل های برقی هستند که می‌توانند بارها را توسط نیروی موتور جابجا کنند.
از این نوع سازه ها برای بلند کردن سریع بار با وزن مختلف در انواع صنایع مانند کارخانجات، سالن های مونتاژ، انبارها و غیره استفاده می شود.
در صورتی که نیاز باشد که بار در یک مسافت طولانی جابجا شود، این جرثقیل های برقی یک تن می توانند مجهز به واگن های متحرک شوند. همچنین دارای نوع ثابت یا معلق در یک نقطه نیز هستند.
این نوع جرثقیل ها همانند جرثقیل های دستی بوده اما برخلاف جرثقیل های دستی از نیروی الکتریکی برای عملکرد بالابر استفاده می کند.

آبیس کرین (وزین صنعت پل سابق)
سازنده انواع جرثقیل طبق استاندارد های معتبر بین المللی
همراه : 09123896009
تلفن : 56586128 – 021

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *