فروش جرثقیل برقی چهار کاره

امروزه جرثقیل برقی چهار کاره از پرکاربردترین سازه های صنعتی و ساختمانی به شمار می روند.
به طور کلی جرثقیل نوع ماشین آلات صنعتی محسوب می شوند که در کارخانه های صنعتی برای جابجایی افقی و عمودی اجسام دارای وزن زیاد استفاده می شوند .
این سازه ها دارای انواع مختلفی می باشند و بر حسب کاری که باید انجام دهند انتخاب می شوند .

جرثقیل برقی چهار کاره چیست؟

جرثقیل برقی چهار کاره ، نوعی بالابر سقفی است که توانایی حرکت در چهار جهت افقی ، عمودی، چپ و راست را دارد و به همین جهت چهار کاره خوانده می شود.
این سازه ها دارای دو نوع جرثقیل چهار کاره سیم بکسلی و زنجیری می باشند و در جرثقیل های برقی زنجیری برای آنکه به بار جهت جابجایی نیرو وارد شود از زنجیر و موتور الکتریکی استفاده می شود . این نوع زنجیرها بسیار مستحکم بوده و تا ۶ متر پاسخگوی نیاز برای انجام کارها می باشند و هزینه تعمیر و نگهداری کمتری در مقایسه با نوع سیم بکسلی دارند.
جرثقیل های برقی سیم بکسلی می‌ توانند اجسام دارای وزن زیاد را با نیروی کم جابجا کنند. این جرثقیل ها نوعی از جرثقیل های سقفی بوده و در آنها قلاب توسط سیم بکسل متصل می شود.
از این نوع سازه ها برای حمل و جابجایی بار با تناژ ۱۰ الی ۵۰ تن استفاده می شود.

 جرثقیل برقی چهار کاره
جرثقیل برقی چهار کاره

جابجایی جرثقیل های برقی چهار کاره چگونه انجام می شود؟

این سازه ها برای این که بتوانند با را جابجا کنند از جریان برق استفاده نموده و نیروی خود را برای جابجایی اجسام در خطوط تولید کارخانه ها ، کارگاه ها ، صنایع ریخته گری و فولاد ، انبارها و غیره تامین می کنند.

اجزای تشکیل دهنده بالابرهای برقی چهار کاره

این نوع جرثقیل ها از گیربکس، ترمز ، موتور، درام، قلاب و زنجیر یا سیم بکسل تشکیل شده اند.

انواع جرثقیل های برقی چهار کاره

– جرثقیل موبایل

این نوع سازه که با نام موبایل کرین نیز شناخته می ‌شود ، نوعی جرثقیل چهار کاره برقی است که بازویی برای حرکت داشته و کنترل آن به واسطه کابل یا جک هیدرولیکی انجام می شود .
یک خودرو که حرکت آن توسط زنجیر یا لاستیک های بادی می باشد موجب نصب جرثقیل موبایل بر روی خودروی کشنده می شود و می تواند اجسام سنگین را در کمترین زمان جابجا کند.
جرثقیل موبایل دارای دو بخش اصلی می باشد، یک بخش به نام تراک یا کشنده که باعث جابجایی و حمل جرثقیل می شود و بخش دوم جک هیدرولیکی است که باعث بالا بردن و جابجایی بار می‌ شود.

– جرثقیل سقفی

نوعی جرثقیل چهار کاره برقی است که در صنایع گوناگون برای حمل و جابجا کردن اجسام سنگین استفاده می شود .
این نوع جرثقیل ها برای جابجایی بار در محیط های مسقف و سرپوشیده ، کارگاه ها و سالن های صنعتی که جابجایی بار با محدودیت روبرو است، استفاده می‌شوند و از یک قلاب ، تیر آهن و یک عدد کابل که به تیرآهن متصل است، تشکیل شده اند.
مزایای استفاده از این نوع سازه ها هزینه کم نگهداری و تعمیر آنها بوده و همچنین استفاده از آنها موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.
استفاده از این جرثقیل ها راحت بوده و مهارت خاصی نیاز ندارد.
این نوع سازه ها در دو نوع جرثقیل سقفی تک پل و جرثقیل سقفی دو پل وجود دارند.

– جرثقیل دروازه ای

این نوع جرثقیل ها که نوعی از جرثقیل های برقی چهار کاره به شمار می روند، برای حمل کردن بار یا تخلیه بار بر روی شناور استفاده می شوند.
جرثقیل های دروازه ای که با نام گنتری کرین نیز شناخته می شوند از پل ، کالسکه یا واگن متحرک ، ضربه گیر ، درام و ترمز تشکیل شده اند .
استفاده از این سازه ها در محیط های باز و همچنین داخل سالن ها برای جابجایی و حمل بار است و توسط آنها همچنین می توان جرثقیل های سیم بکسلی تک پل و دو پل را نیز نصب نمود.

– جرثقیل بازویی

نوع دیگر از جرثقیل های چهار کاره برقی، جرثقیل بازویی است که در آن سیستم بالابر بر روی محور گردان و بوم که از اجزای این جرثقیل می باشند، حرکت می کند.
محور گردان این نوع سازه ها اگر بر روی زمین قرار داشته باشد، توانایی چرخش تا ۳۶۰ درجه را دارا می باشد، اما اگر این محور گردان را بر روی سازه نصب کنند می تواند تا ۱۸۰ درجه چرخش داشته باشد.
از این نوع سازه ها برای حمل و جابجایی بار زیر ۱۰ تن استفاده می شود.
چرخش بازو در این نوع جرثقیل ها به صورت دستی یا توسط موتور گردان انجام می شود، اما نصب و استفاده از آن آسان تر از جرثقیل های سقفی و دروازه ای می باشد.

دلیل استفاده از جرثقیل برقی چهار کاره در فضای باز بجای لیفتراک چیست؟

این نوع سازه به دلیل آن که می‌تواند حداکثر استفاده از فضای باز را به عمل آورد و همچنین دیگر لازم نیست که برای دور زدن یا حرکت لیفتراک در انبار فضای خالی زیادی در نظر گرفته شود، استفاده می شود.

آبیس کرین (وزین صنعت پل سابق)
سازنده جرثقیل طبق استاندارد های معتبر بین المللی
همراه : 09123896009
تلفن : 56586128 – 021

نوشته های مشابه