جرثقیل سقفی دو پل | قیمت ، فروش و نصب

در انبارها و سالن های صنعتی از جرثقیل های سقفی که شامل دو گروه جرثقیل سقفی تک پل و جرثقیل سقفی دو پل می باشند برای جابجا کردن بارها و اجسام سنگین استفاده می شود.
جرثقیل های سقفی دارای سه بخش مهم هستند که شامل بالابر که برای بالا یا پایین آوردن اجسام استفاده می شود، ترولی برای آنکه بتوان بار را به سمت راست یا چپ حرکت داد و پل که ترولی را به سمت جلو یا عقب حرکت می دهد.
به طور کلی جرثقیل نوعی از ماشین آلات صنعتی است که علاوه بر این که می‌ توان از آن برای جابجایی یا بلند کردن اجسام به صورت عمودی استفاده نمود، برای حرکت اجسام به صورت افقی نیز استفاده می شوند.
این سازه ها دارای انواع مختلفی هستند که شامل جرثقیل برجی، موبایل، سقفی ، دروازه ای ، بازویی و آویز می باشند.

اجزای جرثقیل های سقفی دو پل

جرثقیل های سقفی دو پل از کله گی یا راهبر طولی که خود شامل اجزای مختلفی مانند چرخ ، پیچ دارای مقاومت بالا، موتور گیربکس ، قوطی مستطیلی ، کالسکه برای حرکت کردن به صورت عرضی و وینچ که شامل دو دسته بکسلی و زنجیری است و همچنین قلاب که از مهم ‌ترین اجزای این سازه بوده و توسط آن می توان اجسام دارای وزن زیاد را حرکت داده و بلند نمود، تشکیل شده‌اند.

نمونه جرثقیل سقفی دو پل
نمونه جرثقیل سقفی دو پل

کاربرد جرثقیل های دو پل

از این نوع جرثقیل ها برای حمل و جابجایی اجسامی با ظرفیت های بالا از ۵ تا ۴۰۰ تن استفاده می شود، پوشش دهی دهانه آن ها شامل ۶ الی ۵۰ متر بوده و از ۵۰ متر تجاوز نمی کند.
از این سازه ها در صنایع مختلف مانند فولاد، ریخته گری، خطوط تولیدی که به صورت شبانه روزی کار می کنند و صنایعی که دارای سازه‌های سنگین هستند، استفاده می شود.

جرثقیل سقفی دوپل چیست؟

نوعی بالابر که دارای دو پل و ریل موازی هستند و برای جابجا کردن اجسامی با وزن سنگین که دارای پهنای زیادی بوده و سرعت حرکت آنها در کارهایی که انجام می دهند متفاوت است ، استفاده می شود. ظرفیت و تناژ این نوع سازه ها نامحدود است.
توسط این نوع جرثقیل ها می ‌توان بالابرهای سیم بکسلی با ظرفیت ۳ تا ۱۰۰ تن را نصب نمود.
از این نوع جرثقیل ها می توان در داخل سالن و سوله هایی که دارای ارتفاع زیادی بوده و عریض می باشند استفاده نمود .

مهمترین عوامل تعیین کننده مقدار قیمت در تولید جرثقیل های سقفی دو پل

هزینه ساخت و تولید جرثقیل های سقفی دو پل به توانایی آنها در بلند کردن میزان بار ، اندازه و طول جرثقیل بستگی دارد ، به همین دلیل هزینه ساخت جرثقیل های دو پل بیشتر از جرثقیل های تک پل می باشد.

نحوه کنترل سازه های دوپل چگونه انجام می شود؟

این نوع سازه ها به دلیل دارا بودن تسمه هایی که برای چنگ زدن داشته و دارای آهنربا و دیگر قطعات می باشند ، باید با کمک اپراتور کنترل شوند . به همین دلیل جرثقیل های سقفی دو پل را نمی توان از راه دور کنترل کرد.

از بالابرهای سقفی دو پل در چه مکان هایی استفاده می شود؟

با توجه به اینکه در این سازه ها در بین دو پل یک قلاب قرار می گیرد ، می‌ توان به بالاترین ارتفاع دسترسی داشت . به همین دلیل از آنها در سالن یا سوله هایی که دارای ارتفاع زیاد و ظرفیت بیشتر از ۱۰ تن می باشد، استفاده می شود.

مزایای استفاده از جرثقیل های سقفی دو پل

در این نوع سازه ها ارتفاع قلاب بیشتر از جرثقیل های سقفی تک پل است ، به همین دلیل می توان از آنها برای جابجایی یا بلند کردن اجسامی که دارای وزن زیاد هستند ، استفاده نمود.
این نوع جرثقیل ها در صنایعی که برای بلند و جابجا کردن اجسامی که نیاز به دقت و سرعت زیادی دارند ، استفاده می شوند.
توسط این نوع جرثقیل ها دسترسی به وینچ بالابر و کالسکه آسان ‌تر شده به همین دلیل می توانند به صورت عرضی نیز حرکت کنند و تعمیرات و نگهداری آنها نیز آسان تر است.
این نوع سازه ها توانایی کار در سرعت های حرکتی بالا داشته و می توانند در سازه هایی که ارتفاع زیادی دارند نصب شده و برای جابجایی بیشتر اجسام استفاده شوند.
یکی از مزایای این نوع سازه ها این است که می توان بر روی آن ها انواع مگنت ، باسکول و غیره را برای جابجایی اجسام و مواد مختلف نصب نمود.

آبیس کرین (وزین صنعت پل سابق)
برای اخذ قیمت و فروش جرثقیل دروازه ای ، با ما تماس بگیرید.
همراه : 09123896009
تلفن : 56586128 – 021

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *